OŠ Leskovec pri Krškem je ponovno gostila kolesarje iz Mestne občine Krško na občinskem tekmovanju “Kaj veš o prometu?”. Tekmovanje je potekalo v torek, 14. maja 2024. Učenci so preizkusili znanje in spretnosti na treh področjih:

  • teoretično poznavanje cestno prometnih predpisov, ki je potekalo preko računalniške podpore,
  • spretnostna vožnja na poligonu,
  • vožnja po cestnih površinah v okolici šole.

Novost letošnjega tekmovanja je spremenjena trasa vožnje po cestnih površinah. Ta je potekala deloma po cesti, deloma po kolesarski stezi v bližini šole skozi Leskovec in poslovno trgovski del Krškega.

V skupnem seštevku so se najbolje odrezali učenci iz OŠ Jurija Dalmatina Krško.

Domača ekipa iz OŠ Leskovec pri Krškem v sestavi Matej Bajc, Nik Kopina, Aleks Zorič in Nik Ažnoh je osvojila 2. mesto.

Med posamezniki je Aleks Zorič osvojil 1. mesto in se tako uvrstil na državno tekmovanje. Odličen rezultat je dosegel tudi Matej Bajc, ki si je delil 2. mesto. Lepo uvrstitev je dosegel še Nik Ažnoh. Čestitke vsem tekmovalcem.

Mentor: Franci Žibert