Ali ste vedeli, da lahko čebele prepoznajo obraze tako kot ljudje? Ne? No, tudi mi nismo vedeli, zato smo se odločili, da bomo čebele podrobneje raziskali.

20. maja obeležujemo dan čebel. Čebele so eden izmed zelo pomembnih opraševalcev, ki nam zagotavljajo hrano, biotsko raznovrstnost, trajnost in prispevajo k ohranjanju okolja.

Z učenci 1. b razreda smo v mesecu aprilu spoznavali čebele, njihovo življenje in navade. Naše raziskovanje smo začeli z različnimi pravljicami in se potem osredinili na resničnost. Skupaj smo s pomočjo strokovne literature, brošur, Cicibanove priloge in svetovnega spleta nadgradili naše znanje o čebelah. Sledilo je ustvarjanje. Iz tulcev, odpadnega kartona, starih koledarjev, zaščitne folije iz paketov smo ustvarili čebele in njihov panj. Zapisali smo nekaj zanimivosti o čebelah in pripravili razstavo, ki si jo je mogoče ogledati na tabli pri vhodu na razredno stopnjo. Vabljeni k ogledu in poglabljanju ali osvežitvi vašega znanja o čebelah.

Nikar pa ne pozabite, da so čebele ključne za naše preživetje. Čuvajmo jih.

Učenci 1. b in učiteljici Larisa Lendaro ter Marta Kink