Vsak tretji petek v novembru v osnovnih šolah in vrtcih obeležujemo dan slovenske hrane. Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal v znamenju kruha, žit in izdelkov iz žit.

Tudi v vrtcu Leskovec pri Krškem, v enoti Pika Nogavička, smo cel teden posvetili tej tematiki in se pogovarjali in brali različne pravljice in zgodbe o kruhu. Otroci dveh skupin so se prelevili v prave male peke, saj so skupaj z vzgojiteljicami in babico zamesili testo, iz katerega so potem ustvarili  kruh in žemlje.

S pomočjo staršev smo zbrali različne sorte žit, peharje in loparje ter pripomočke za peko kruha, ki smo jih tudi razstavili. Večnamenski prostor je tako postal jedilnica ter hkrati razstavni prostor, kjer si je vsako jutro ena skupina ogledala razstavo in v prijetnem, malo drugačnem ambientu, pojedla zajtrk. Otroci so v vseh dejavnostih uživali.

Strokovne delavke enote Pika Nogavička