Pet učencev osmega razreda in dve učiteljici se udeležujejo GLOBE ekspedicije v Estoniji.

Za ekspedicijo so bili izbrani učenci, ki so v minulem šolskem letu pod mentorstvom učiteljice Karmen Ančimer Poteko v okviru GLOBE programa proučevali lokalno hidrosfero. Ekspedicije se udeležuje 140 udeležencev iz 13 držav. V okviru programa GLOBE učenci in dijaki iz celega sveta opazujejo in beležijo spremembe v naravi z namenom povečanja skrbi za ohranjanje narave. Naša šola je med prvimi v Sloveniji, ki se udeležuje tega programa.

Naša delegacija je izmenjala med in ostala darila z veleposlanikom ZDA v Estoniji, Georgom P. Kentom. Gospod v svoji domovini prideluje med s KRANJSKO ČEBELO SIVKO.

Na spodnji fotografiji je tudi njegova ekselenca in naša učiteljica Jasmina Mlakar, ki je prva certificirana GLOBE trenerka v Sloveniji.

Vabljeni, da si preberete tudi članek na to tematiko, objavljen na spletni strani Posavskega Obzornika.