Devetošolci smo 25. maja odšli na slovensko obalo. Ogledali smo si Luko Koper z avtobusa, saj se po Luki ni dovoljeno sprehajati. Navdušila nas je razsežnost pristanišča. Po njem vozijo vlaki, tovornjaki … Neverjetno, koliko novih avtomobilov stoji parkiranih – 36 000.

Potem smo se z busom odpeljali do Belvedere turističnega kompleksa. Kot že ime pove, gre za točko s prečudovitim pogledom na obalo in morje. Peš smo se po slikoviti poti odpravili do Strunjana. Tam so se najbolj pogumni kopali, ostali pa smo spili kavo ali kokakolo.

Bus nas je odpeljal v Portorož, kjer smo se sprehodili po tem mondenem mestu. Na peščeni plaži smo posedeli, pojedli sladoled, se sprehodili po mestu, nakupovali.

Sledilo je kosilo, zatem pa smo šli v Piran. Pri Tartiniju – skladatelju in violinistu, po katerem nosi trg ime – smo se razšli. Nekateri so šli na voden ogled mesta, drugi po svoje.

Po dobri uri nas je v Piranu pobrala turistična ladja, na kateri smo plesali, in užili obalo tudi z morja.

Pristali smo v Izoli in odšli domov. Že??? Bilo je enkratno.

Devetošolci