Prvi teden v aprilu smo izvedli UNESCO projekt z naslovom Menjaj branje in sanje. S projektom smo obeležili mednarodni dan knjig za otroke, ki je bil 2. aprila. Osnovni cilj projekta je vzbuditi večje zanimanje za branje in knjigo med mladimi ter pomagati pri vzgoji otrok v trajne bralce.

Na matični šoli so učenci knjige prinesli v knjižnico. Knjige smo zbirali od ponedeljka do srede, izmenjava knjig je bila v četrtek zjutraj. Za vsako prineseno knjigo so dobili kartonček, ki so ga v četrtek zamenjali za ”novo” knjigo. Izmenjali smo približno 120 knjig. V projektu so sodelovali učenci prve in druge triade.

Na podružnični šoli so učenci knjige prinašali od ponedeljka do četrtka in jih pustili v razredu. V petek sem knjige zbrala skupaj, učencem razdelila kartončke ter izvedla izmenjavo knjig. Učenci so si izmenjali 40 knjig. Sodelovali so učenci od 1. do 4. razreda.

Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.« Neil Gaiman

Zapisala: Marina Sokolovič