V 1. D razredu smo v mesecu septembru imeli dvakrat gozdni dan. Med potjo v gozd smo opazovali naravo, poimenovali različne vrste dreves in si ogledali domači vrt. Ko smo prišli v gozd, smo prisluhnili zvokom gozda in objeli drevesa. S pomočjo gozdnega materiala usvajali pojme: visoko – nizko, dolgo – kratko, večje – manjše. Raznobarvne liste in palice smo polagali v različna zapordja. Učenci so med drevesi navdušeno prisluhnili učiteljici Cvetki, ki jim je pripovedovala pravljico Pod medvedovim dežnikom. Nato si je vsak izdelal lutko ene izmed živali, ki nastopa v pravljici. Na kartonski tulec smo lepili material, ki smo ga sproti nabirali v gozdu. Pogovarjali smo se o značilnostih letnega časa jesen. Na koncu pa smo ugotovili, da je gospa Jesen že prišla med nas, vendar jo čaka še veliko dela, da bo obarvala vse liste v jesenske barve.

Gozdni dan sta pripravili učiteljici 1. D  razreda: Simona in Cvetka