Na  šoli smo v nedeljo, 23.maja, 2021, zaključili mesečni projekt s prostovoljno udeležbo: “Jaz pa pojdem…”. V veliko veselje nam je bil  pozitiven odziv, vsi prehojeni kilometri in podeljeni sproščeni utrinki s poti. Čestitke vsem!

Namen je bil, da v sedanjem času, ki je pustil več ali manj nezaželenih posledic pandemije, tako na telesnem kot duševnem zdravju, spodbudimo k bolj aktivnemu in zdravemu življenjskemu slogu s hojo – s prehojenimi kilometri. To nam je po rezultatih sodeč tudi uspelo. Z veseljem bomo projekt vključili tudi v naslednjem šolskem letu, da posvečamo pozornost tudi dobremu počutju.

Zaključek projekta pa ne pomeni, da se spodbude za aktivno preživljanje prostega časa zaključujejo. Želimo, da si večkrat vzamete čas zase, za družino, za prijatelje, sošolce, sodelavce in jo skupaj “mahnete” kam v naravo, kjer se nam umiri srčni utrip, krvni tlak, vrednost stresnih hormonov, tudi raven sladkorja v krvi in vsi ti blagodejni učinki narave so tudi dokazani.

Več o projektu ter rezultatih prehojenih kilometrov pa v ogledu filmčka na povezavi:

https://youtu.be/Uv8q5xbi-Vw

Pa pojdimo … z odločnimi koraki še naprej …

tim Zdrave šole