Teden pred 8. februarjem, smo v vrtcu Leskovec pri Krškem, v enoti Pika Nogavička, namenili slovenski kulturi in spominu na našega največjega pesnika.

V torek so se prijazno odzvali povabilu ga. Mihaela Komočar Gorše, ga. Anita Veršec in g. Marko Škofca. S svojimi glasovi ob spremljavi citer, so nam pričarali čudovito glasbeno dopoldne.

Učenka glasbene šole Krško Nia Bizjak in njen učitelj Kristian Ilič sta nam v četrtek predstavila violino ter zaigrala nam znane pesmi.

Zadnji dan v tednu smo se družili na kulturni prireditvi, kjer smo svoje pevske in plesne sposobnosti pokazali  otroci iz vseh skupin.

Skozi cel teden smo prebirali pesnikovo literaturo, izdelovali zastave, pripravili razstavo, poslušali himno ter se seznanjali z življenjem Franceta Prešerna.

Strokovni kolektiv enote Pika Nogavička