V petek, 20. septembra 2019, smo odšle štiri učenke 9. razreda z učiteljico Tanjo Lakner na Mirovniški festival z naslovom Zlati rez. Na pot proti Slovenj Gradcu smo se podali že ob 6.30. Ob prihodu smo se registrirali pri enem od štirih panojev, ki so ponazarjali 4 Delorsove stebre:

  1. Učiti se, da bi vedeli
  2. Učiti se biti
  3. Učiti se, da bi znali živeti skupaj
  4. Učiti se, da bi znali delati.

Ob 9. uri se je pričela prireditev v naravoslovni učilnici prve osnovne šole Slovenj Gradec. Po topli enolončnici smo se pridružile delavnicam. Izdelale smo si zapestnice prijateljstva in oblikovale origami – ptice miru. Poučile smo se tudi o pripravi pogrinjkov in v kuharski delavnici pripravile smuti. Šole v Slovenj Gradcu so pripravile še številne druge delavnice. Npr. čebelarstvo, izdelava lesenega izdelka, kemija v okolju itd. Po zaključku smo se vsi skupaj zbrali na osrednjem trgu v mestu, kjer je že dopoldne potekal Festival drugačnosti. Okoli enih smo za zaključek na trgu vsi skupaj zaplesali ples Z nogo ob tla, ob katerem smo se zelo zabavale. Bil je lep in hkrati zabaven dan, ob katerem smo se naučile tudi kaj novega.

Maša, Nika, Eva, Lana z učiteljico