Na OŠ Leskovec pri Krškem je v četrtek, 16. 5. 2019 potekalo tradicionalno občinsko tekmovanje “Kaj veš o prometu?” za kolesarje in za skuteriste. Sodelovale so 4 osnovne šole in dijaki ŠC Krško-Sevnica.

Tekmovalci so so pomerili na treh nivojih:

  • teoretično poznavanje cestno prometnih predpisov,
  • vožnja po cestnih površinah od šole do novega rondoja in nazaj,
  • spretnostna vožnja na poligonu.

Za varnost na cestnih površinah so poskrbeli policisti in prostovoljci, inštruktorji šole vožnje pa so ocenjevali dosežke sodelujočih. Med skuteristi je zmagal bivši učenec naše šole Martin Božič. Med kolesarji je zasedel prvo mesto učenec iz OŠ Jurija Dalmatina Krško, drugo mesto je zasedel Davorin Žitnik, tretje mesto Anže Koretič – oba učenca OŠ Leskovec pri Krškem.

Ekipno je občinski prvak OŠ Leskovec v sestavi Davorin Žitnik, Anže Koretič, Matija Felicijan, Tadej Lekše in rezerva Klemen Lavrinšek. Ekipa je za zmago prejela pokal.

Iskrene čestitke posameznikom in ekipi za vrhunske dosežke.

Mentor: Franci Žibert