V soboto, 6. oktobra 2018, smo na OŠ Leskovec pri Krškem in podružnični šoli Veliki Podlog izvedli dan Zdrave šole in s tem  združili dejavnosti v okviru Tedna otroka. Dopoldne je bilo športno obarvano in zaznamovano z medgeneracijskim druženjem, kar se je izkazalo in potrdilo kot dobra praksa, ki bi jo bilo vredno ohranjati tudi v bodoče.

V prvem delu smo izvedli delavnice na temo duševnega zdravja. Učenci različnih starosti so se družili in spoznavali ob vnaprej pripravljenih dejavnostih.

Pred odhodom na pohod smo se okrepčali z zdravo malico, se opremili z vodo in jabolkom ter se podali  na pet različnih pohodnih okoliških poti.

Pohoda so se udeležili tudi starši, ki so imeli pred odhodom  možnost meritve krvnega tlaka in krvnega sladkorja v sodelovanju z ZD Krško.

Pri izvedbi dneva Zdrave šole nam je bilo naklonjeno tudi vreme, kar nam je še dodatno polepšalo dopoldne.

Nataša Račič