V petek, 30. 3. 2018, je skupina učencev pod mentorstvom učiteljice Manice Žibret popestrila dopoldne v Domu starejših občanov Krško. Kratek program je bil težko pričakovan s strani varovancev. Skupaj so obeležili marčevske praznike s pesmijo, plesom in recitacijami učenk Medeje, Stele, Lare, Ivane, Daše in Nine ter poskočnimi zvoki diatonične harmonike, ki jih je privabil učenec Tim. Nasmehi na licih, iskrice v očeh in izkaz hvaležnosti varovancev so povedali vse. Tako kot pesem našega Toneta Pavčka v uvodu programa.

 

Tone Pavček – Ko hodiš …

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca.
Spomladi do rožne cvetice,
poleti do zrele pšenice,
jeseni do polne police,
pozimi do snežne kraljice,
v knjigi do zadnje vrstice,
v življenju do prave resnice,
a v sebi – do rdečice čez eno in drugo lice.
A če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova,
poskusi vnovič in zopet in znova.