V četrtek, 15. 6.,  smo se s predajo ključa poslovili od generacije 2008–2017. Devetošolci so najprej zaplesali četvorko, se nato predstavili s kratkim programom in razrednima filmoma. Sledilo je tekmovanje med tremi osmimi razredi za ključ osnovne šole. Igre so bile zabavne, vzdušje napeto. V poštenem boju so z največ točkami ključ osvojili učenci 8. b, metlo učenci 8.c in »cvek« učenci 8.a. Prav vsi so svojo nagrado z veseljem sprejeli.

Na valeto niso prišli učenci, pač pa prave mlade dame in gospodiči. Staršem in učiteljem so se predstavili s četvorko, programom, glasbenimi točkami in nas nasmejali s skečem. Ravnateljica, ga. Jožica Repše, in razredničarki smo jim podelile spričevala in priznanja. V zlato knjigo učencev, ki so vseh devet let dosegli visok učni uspeh, so letos vpisani: Ingrid Cizerle, Nika Maznik, Klara Vovk, Ema Žičkar, Daša Drole Zorko, Laura Ivanšek, Kiara Karolina Kerin, Zala Reberšak in Žan Umek. Prejeli so tudi darilo, ki jim bo v spomin na osnovno šolo. Po zaključnem plesu s starši, so devetošolci prisotne povabili še v media center, kjer so skrbne roke njihovih družin pripravile pogostitev, da smo se še malo družili.

Menimo, da bo večer vsem ostal v lepem spominu.

Razredničarki: Tanja Lakner in Blanka Mladkovič