Na naši šoli smo imeli 19. 4. 2016 regijsko tekmovanje mladih čebelarjev. Tekmovanja so se udeležile vse šole v Posavju, ki izvajajo čebelarski krožek. Za vse tekmovalce je bil pripravljen zelo prijeten program, ki je vključeval različne točke: glasben, zabavna in plesna. Tekmovalci so bili na koncu tekmovanja nagrajeni tudi z manjšo pozornostjo, ki so jo prispevali naši sponzorji. Naši čebelarji so že na regijskem tekmovanju dosegli lepe rezultate, svoje znanje pa so pokazali tudi 7. 5. 2016 na državnem tekmovanju v Markovcih pri Ptuju. Tudi tam je bil pripravljen čudovit program, ki je predstavljal običaje in navade Ptuja, ogled Markovcev ter glasbene, plesne in predstavitvene točke. Rezultate državnega tekmovanja v Markovcih pri Ptuju si lahko podrobneje ogledate na spletni povezavi: http://www.czs.si/objave_podrobno_czs/7338