Mednarodni unesco tabor “Premikamo meje – Viva la Musica”

 

Dne 22. 10. 2013 sva se Aljaž Arh in Urban Levičar z učiteljem glasbene umetnosti Fuks Robertom na OŠ Maksa Pleteršnika Pišece udeležila tabora “Premikamo meje – Viva la Musica”. Dan smo pričeli z jutranjim prepevanjem. V tolkalski skupini smo si razdelili razna tolkala po predhodnem preverjanju ritma in vaj za držo tolkalnih palic. V času delavnice smo se naučili igrati na različna tolkala in se naučili pesem za nastop. Dne 24. 10. 2013 smo imeli udeleženci delavnic skupni nastop. Tabor smo zaključili v petek 25. 10. 2013 z uličnim nastopom pred Mestno hišo v Brežicah, kjer nas je sprejel tudi župan.

Na taboru smo dopolnili svoje znanje iz glasbene umetnosti, predvsem igranje na nove vrste tolkal in še enkrat potrdili, kako pomembno je skupinsko delo.

Aljaž Arh, 7.b

 

Na spletni strani si lahko ogledate slike in dodaten članek.