”Dobra knjiga je zlata knjiga.” France Bevk

17. septembra, na dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka, obeležujemo uradni začetek bralne značke. Prav na ta dan so naši prvošolci prvič obiskali šolsko knjižnico, se z njo seznanili, poslušali pravljico O kraljeviču, ki ni maral brati ter prejeli darilno slikanico. Letos so dobili Protideževno juho, ki jo je napisala Majda Koren ter ilustrirala Ana Maraž. V torek, 17. septembra, je še padal dež, ki so ga naši prvošolci pregnali, saj so zvečer pridno brali ter kuhali ”protideževno” juho. Naslednji dan nas je sonce že božalo s svojimi sončnimi žarki.

Dragi učenci in starši, želim vam, da bi vsak dan našli čas za druženje ob knjigi ter odkrivanje novih svetov. Kadar bo padal dež, pa le preberite Protideževno juho, da bo vaše branje pregnalo dežne oblake ter pričaralo sonce ter mavrico.

Zapisala: knjižničarka Marina