Mesec marec je mesec matematike. V marcu namreč praznujejo Albert Einstein, Jurij Vega, … in seveda: število π, ki slavi svoj dan 14. marca, na mednarodni dan matematike.

Letošnji dan matematike poteka pod sloganom Igranje z matematiko. Na OŠ Prule se bomo ta dan družili učenci OŠ Leskovec pri Krškem, OŠ Brinje Grosuplje, OŠ Oskarja Kovačiča Ljubljana, Evropske šole Ljubljana in OŠ Prule. Zabavali se bomo ob igranju matematičnih in strateških iger. Nekatere od slednjih nam bo za to priložnost posodila trgovina Tojeto.

Najuspešnejši recitatorji π-jevih decimalk se bodo potegovali za rekord. Sledila bo krajša prireditev z razglasitvijo zmagovalcev.

Da bo čakanje na dan števila π malenkost lažje, smo za vse ljubitelje matematike pripravili π-jev odštevalnik, na povezavi: https://osprule.splet.arnes.si/pijev-odstevalnik/

Pod vsakim datumom se skriva matematično presenečenje. Nekateri izzivi so nagradni. Mišljeno je, da pri reševanju izzivov sodelujete vsi družinski člani.

In še legenda:
Rdeče obarvana vrata so primerna tudi z mlajše učence.
Modro obarvana vrata so primernejša za starejše učence (6. do 9. razred). Preostala pa so primerna za reševanje v šoli.

Želimo vam lep in igriv matematični mesec.