Ja, to sva narisala, kako sva z mamico porabila star kruh in naredila takšne šnite. Drugače bi ta kruh vrgli v smeti. Kruh se mora pojesti, ne pa da ga vržeš v smeti. Če ne bi delali teh šnit, bi lahko kruh posušili in zmleli in naredili veliko drobtin. Če hrano kar mečemo, je zelo narobe. To lahko preprečimo tako, da iz starih stvari naredimo nekaj drugega. Če imamo veliko češenj in jih ne moremo več pojesti, lahko naredimo češnjevo pito, če imamo veliko jabolk naredimo jabolčno pito ali pa kompot in marmelado. Ko kuhamo hrano, moramo paziti, da ne skuhamo preveliko količino. Ko kupujemo hrano, kupimo toliko kolikor rabimo. Ko smo delali rezine, se mi je zdelo zelo fajn. Te rezine smo jedli vsi. Še babi smo povabili na večerjo.

Pozdravljava vas dvojčka iz 1. razreda POŠ Veliki Podlog,
Klemen in Patrik Štojs