Ta veseli dan kulture obeležujemo 3. decembra na dan rojstva slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Na ta dan številne kulturne ustanove odprejo svoja vrata in obiskovalcem omogočijo brezplačne oglede. Ker pa so vrata kulturnih ustanov že nekaj časa zaprta, so na nam na voljo brezplačni virtualni ogledi, razstave, predstave in delavnice.

Vse, ki vas zanima umetnost, arhitektura, zgodovina, tehnika, umetna obrt ali kulturni dogodki za otroke, vabimo, da si ogledate program in izberete katerega izmed več kot 300 dogodkov, ki so namenjeni vsem starostnim skupinam.

Seznam dogodkov s podrobnimi opisi najdete na spletni strani Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije.

V spletni učilnici si lahko preberete, katere dogodke vam predlagamo za ogled in zanimive dejavnosti.

Lepo vabljeni, da se katerega izmed njih tudi udeležite!

Pripravila: Marina Sokolovič