»Branje nam nudi prostor, kamor lahko gremo, ko moramo ostati tam, kjer smo.« (M. Cooley)

Učenke in učenci, spoštovani starši!

Od ponedeljka, 9. novembra 2020, šolanje ponovno poteka na daljavo. Ker bomo veliko časa preživeli pred zasloni, verjamem, da bo marsikdo z veseljem v roke prijel knjigo in vsaj v mislih potoval v drug svet – svet zgodb, poezije, fantazije, domišljije, …

Ker pa je trenutno dostop do šolske knjižnice onemogočen, vam ponujamo možnost vnaprejšnjega naročanja gradiva.

POSTOPEK NAROČANJA GRADIVA:

1. V spletnem katalogu COBISS+ preverite razpoložljivost gradiva.
  2. Gradivo naročite preko elektronske pošte knjiznica.osleskovec@gmail.com. V elektronskem sporočilu navedite ime in priimek učenca/učenke, razred, ki ga obiskuje ter naslov knjige in avtorja.
  3. V povratnem elektronskem sporočilu vas bomo obvestili o prevzemu gradiva.
  4. Gradivo prevzamete pred vhodom v šolo v petek, med 8. in 12. uro. Ko boste pred šolo, pokličite na telefonsko številko 07 49 04 071 in prinesli vam bomo naročeno gradivo. V primeru, da vam termin ne ustreza, nas prosim kontaktirajte in našli bomo rešitev.

ISKANJE GRADIVA V SPLETNEM KATALOGU COBISS

Ne veste, kaj brati?

Morda vam bodo v pomoč naslednja priporočila:

Če boste potrebovali pomoč pri izbiri gradiva, vam bova z veseljem svetovali.

Če se še vedno sprašujete, zakaj je potrebno brati, vam prilagamo 10 razlogov za branje knjig v digitalnih časih iz knjige Berem, da se poberem (avtor: Miha Kovač).

Vsem skupaj želiva veliko bralnih užitkov in vse dobro v dneh, ki prihajajo.

Marina Sokolovič

Marija Simončič