»Razmišljaj, preden spregovoriš. Preberi, preden razmišljaš.” (Fran Lebowitz)

23. aprila obeležujemo svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

Glavni namen dneva knjige je promocija branja, založništva in zaščite intelektualne lastnine. Vsako leto na ta dan potekajo številni dogodki posvečeni knjigi. Med drugim tudi akcija ”Podarimo knjigo in cvet”, ki je oblikovana po katalonskem vzoru. Prebivalci Katalonije si na dan svetega Jurija (23. aprila) po tradiciji podarjajo knjigo in cvet. Fantje dekletom podarijo rožo, ki predstavlja lepoto; dekleta pa njim knjigo, ki simbolizira znanje. Akcija poteka tudi v Sloveniji. Poziva nas, naj vsak svojemu ljubljenemu podari knjigo in cvet.

Ko se dan prevesi v noč, sledi Noč knjige, ki bo letos potekala v zavetju vašega doma.

Vabim vas, da zvečer pred spanjem urico ali dve posvetite knjigi.

Več o projektu si lahko preberete na spodnji povezavi.

NOČ KNJIGE 2020

Knjige nas potrpežljivo čakajo, da si vzamemo čas zanje. Sprejmejo nas med platnice in nam razkrijejo nov svet.

Naj knjiga postane in ostane vaša zvesta prijateljica!

Pripravila: Marina Sokolovič