V začetku aprila, natančneje 2. aprila, obeležujemo mednarodni dan knjig za otroke. Na ta dan se spominjamo rojstva svetovno znanega pravljičarja Hansa Christiana Andersena. Le kdo ne pozna njegovih del – Palčica, Cesarjeva nova oblačila, Grdi raček in Kraljična na zrnu graha. Obenem se s tem dnem uradno zaključi branje za bralno značko. Vendar pa strastni bralci nikoli ne končamo z branjem, saj smo vedno lačni besed in zgodb.

Letošnje praznovanje mednarodnega dne knjig za otroke je za nas še posebej slovesno, saj je letošnjo poslanico z naslovom Lakota po besedah napisal Peter Svetina, Damijan Stepančič pa je ustvaril plakat in vabilo – kocko. Poslanico si lahko preberete ali poslušate Boštjana Gorenc – Pižamo.

Slovenska sekcija IBBY nas vabi, da se udeležimo praznovanja z branjem knjig Petra Svetine in/ali Damijana Stepančiča.

Jaz sem izbrala knjigo Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom, ki jo je napisal Peter Svetina in ilustrirala Ana Razpotnik Donati. Lepo vabljeni k poslušanju.

Za konec pa vas vabim še k ogledu čudovitih Andersenovih risank na spodnji povezavi.

RISANKE: Hans Christian Andersen