Z mladimi planinci smo se tokrat udeležili 27. tradicionalnega Pohoda po Jurčičevi poti. Avtobus nas je odložil v  Višnji Gori, kjer smo začeli naš 15 kilometrski pohod. Na zelo lepi poti smo srečevali veliko število pohodnikov, na posameznih delih pa so nas pričakali z glasbo in dobrotami njihovih kmetij. Skozi celo pot smo zbirali žige na zbirnem kartončku. V Muljavi smo bili nagrajeni, saj so nas na prireditvenem prostoru pričakali Čuki, ki so nas takoj opazili in povabili na oder. Skupaj smo zapeli in zaplesali.

Pogledali smo si še rojstno hišo našega pisatelja Josipa Jurčiča, ki je vsak dan peš opravil 10 kilometrsko pot do šole v Višnji Gori, po pouku pa še nazaj.

Obiskali smo tudi Slakovo domačijo, kjer so snemali Reko ljubezni. Za zaključek smo se sprehodili še do izvira Krke. Da se bomo izleta spominjali smo za nagrado dobili še platnene vrečke, ki jih bomo lahko uporabljali za v knjižnico.

Veselimo pa se že našega zaključnega izleta v Kranjsko Goro.