Mladi planinci smo se v četrtek, 16. 1. 2020, odpravili na naš 4. planinski izlet. Pot smo začeli pri Osnovni šoli Leskovec pri Krškem, šli mimo stadiona po pešpoti, nato skozi most čez reko Savo in se prvič ustavili na začetku pešpoti, ki je ob reki Savi. Tam smo pomalicali in se podružili. Pot smo nadaljevali ob reki Savi vse do Brestanice. Do Brestaniškega gradu smo prispeli ravno, ko se je ravno začelo mračiti. V kavarni na gradu nas je razveselilo težko pričakovano sladko presenečenje. Ko smo se okrepčali, smo se počasi odpravili proti železniški postaji Brestanica, kjer smo počakali vlak. Za nekatere je bila to prva vožnja z vlakom in zato posebno doživetje. Ob 18.35 pa se je naš izlet na železniški postaji v Krškem zaključil. Kljub oblačnemu in meglenemu vremenu, ki nas je spremljalo celotno pot, nam bo izlet ostal v lepem spominu. Ugotovili pa smo tudi, da so pešpoti super za sklepanje novih prijateljstev.