V soboto, 21. septembra, smo odšli na ekskurzijo. Že na avtobusu se je začelo veselo vzdušje. Učiteljica nam je razdelila delovni liste, ki smo jih morali reševati.  Najprej smo šli v Idrijo, kjer smo si ogledali rudnik živega srebra. Ugotovili smo, zakaj se rudarji pozdravljajo s Srečno ter kakšno težko delo so imeli. Zanimivo je bilo potežkati živo srebro.  Potem smo si v okolici Cerknega ogledali Bolnico Franja, kjer smo izvedeli več o takratnem življenju med vojno. Kako so bili iznajdljivi.  Pot nas je nato peljala naprej proti Črnemu Kalu. Tu pa smo si ogledali cerkev s freskami in renesančno poslikavo Mrtvaški ples. Opazovali smo pokrajino, po kateri smo se vozili in ugotavljali, da je naša država zelo lepa. Popoldan smo se namestili v CŠOD Seča v Portorožu, kjer smo igrali odbojko in pojedli večerjo. Zvečer smo imeli v Portorožu še nekaj prostega časa, kjer smo se zelo zabavali.

Naslednji dan smo imeli vodeni ogled v Sečoveljskih solinah, kjer so nam povedali vse od nastanka solin do danes, pogledali pa smo si tudi dva krajša filmčka o solinah. Za tem smo imeli ogled v stari oljarni – torklji oz. Tonini hiši. Tu so nam pokazali, kako so olje delali včasih. Zadnja postojanka pa je bila v Piranu, kjer smo imeli nekaj prostega časa in se nato odpravili proti šoli. Na poti smo se seveda ustavili tudi v McDonaldsu v Ljubljani. Pridobili smo nova znanja in izkušnje in se imeli super.

Iva in Ella, 9. b
Mentorica: Blanka Mladkovič