Učenci 1. C in 6. C razreda smo v mesecu oktobru 2018 izpeljali delavnico na temo solidarnosti, medgeneracijskega druženja, medsebojnih odnosov in vrednot.

Vsak šestošolec si je izbral prvošolca in z njim aktivno sodeloval celo dopoldne.

Najprej je stekla beseda na dano temo, kasneje pa smo se preizkušali v socialnih igrah. Učencem so bile igre zelo všeč in so z veseljem sodelovali in pokazali, da znajo biti solidarni.

Sledili sta dve likovni dejavnosti. Prva skupina je z modro barvo pobarvala in z napisom opremila dva stola, druga skupina pa je sestavljala dele sestavljanke v celoto. Tukaj so se zelo izkazali starejši učenci, ki so pokazali veliko strpnosti do mlajših. Nastali izdelki so bili delo dobrega sodelovanja,  upoštevanja in medsebojnega spoštovanja.

Skupaj smo izbrali slogan, ki so ga šestošolci zapisali na enega izmed stolov, mlajši učenci pa so stola poslikali.

Slogan se glasi: ČE SE Z NEKOM POVEŽEŠ, MU LAHKO ZAUPAŠ IN SI SREČEN.

Stola krasita naša razreda in imata posebno vlogo. Prijateljstvo nas povezuje.

Koordinatorica projekta: Tina Macur