V ponedeljek, 27. maja 2019, se je v Cankarjevem domu v Ljubljani odvila zaključna prireditev za vse osnovnošolce, ki so vseh devet let opravili bralno značko in si pridobili naziv zlati bralec oziroma zlata bralka.

 

Učenci so v dar prejeli pesniško zbirko Oblike neba avtorja Borisa A. Novaka z ilustracijami Marjana Mančka. O knjižnem delu se je z obema avtorjema pogovarjal voditelj prireditve Boštjan Gorenc – Pižama. Za glasbeni vložek je poskrbela Ljoba Jenče, ki nas je ob zvokih gonga popeljala v ljudsko književnost.

 

Na naši šoli se je 10 učencev s knjigo družilo skozi celotno osnovnošolsko izobraževanje in tako osvojilo naziv zlati bralec oz. zlata bralka. Ti učenci so: Nina Pregrad, Karolina Vizlar, Laura Cizerle, Matej Mlakar, Erik Vladimir Simić, Urška Bračun, Koni Karla Kerin, Živa Letnar, Petra Ulčnik in Naja Umek.

 

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo in vam želimo, da bi se v svojem življenju čim večkrat podali na potovanje, ki se imenuje branje.

 

Marina Sokolovič – koordinatorka bralne značke