Učenci in učitelji OŠ Leskovec pri Krškem so v zaključku preteklega leta pokazali svojo dobrodelnost. Akcija zbiranja hrane in potrebščin za zapuščene živali je bila izpeljana v okviru OPB. Učenci so vsak dan z dobro voljo in veliko pripravljenostjo pomagali zbirat hrano, pripraviti škatle in odnašati darovane stvari v kabinet. To je bilo opaziti tudi ob koncu akcije, saj lahko z velikim veseljem povemo, da se je nabralo hrane in ostalih potrebščin za celoten prtljažnik enoprostorca. Vse zbrane stvari smo v četrtek, 27. decembra 2018, darovali društvu Pomagamo preživeti zavrženim živalim v Mariboru, ki so bili vseh stvari neizmerno hvaležni. Velika zahvala gre učencem in njihovim staršem za pripravljenost in velikodušnost. Prav tako pa tudi ostalim zaposlenim, ki so s k akciji pristopili pozitivno in so z zgledom aktivno sodelovali pri zbiralni akciji. Z akcijo smo polepšali zadnje decembrske dni zapuščenim živalim, ki so bili vseh vaših darov srčno veseli. Ob začetku novega pa še v razmislek – če morda načrtujete nakup hišnega ljubljenčka, ne pozabite na vse zapuščene štirinožne prijatelje, ki čakajo na topel in ljubeč dom.  Naj bo tudi leto 2019 veselo, uspešno, prijazno in dobrodelno.