Otroci in zaposlene vrtca Pika Nogavička smo v ponedeljek, 23. 4., ob svetovnem dnevu knjige preživeli malo drugačen dan, posvečen knjigi.

Otroci so od doma prinesli pručke in stolčke ter se dopoldan posedli  vsaka skupina pod svoje drevo. V senci in rahlem pišu vetra so poslušali pravljice, ki so jim jih prebirale vzgojiteljice. Ob vsakem drevesu so izobesili liste pravljic pa tudi nekaj risbic otrok, ki so jih ustvarjali ob dnevu zemlje.

Skupina Sončki pa je na ta dan obiskala Valvasorjevo knjižnico, tam poslušala pravljico in si ogledala razstavo ilustratorke Tine Brinovar. S seboj v knjižnico pa so otroci prinesli tudi knjigo in jo zamenjali na knjižnem bazarju.

Vsi smo preživeli zanimiv dan, na koncu pa smo v skupnem prostoru vrtca pripravili še malo razstavo ljudskega izročila in knjižnih del slovenskih avtorjev.