Leta 2002 je UNESCO tretji četrtek v novembru razglasil za svetovni dan filozofije. Ob tej priložnosti se širom sveta, z namenom približati filozofijo širši javnosti, odvijajo filozofske delavnice, diskusije in predavanja, ki so namenjena najrazličnejšim starostnim skupinam.

Kot šola, vključena v UNESCO ASPmrežo, smo obeležili 16. november, ko praznujemo dan filozofije. Pripravili smo (in še bomo) učne ure filozofije za otroke.

Program filozofije za otroke predvideva, da so otroci radovedni, razmišljujoči, ustvarjalni in komunikativni, naj tej podlagi pa jih lahko navajamo na kritično mišljenje.

Prvi so nam svoje izdelke poslali učenci 1.a, ki so prebrali, razmišljali in ustvarjali ob knjigi Rizibizi in laž.