Evropski teden športa, ki je potekal od 23.-30.9.2017, je bil namenjen spodbujanju telesne dejavnosti na splošno ter ozaveščanje o njenih številnih koristih za zdravje.

Evropski teden športa smo v OŠ Leskovec pri Krškem obeležili z vsakdanjim vključevanjem 5 min gibalnih odmorov med poukom, še posebej pa v petek, 29.9.2017, ko so učitelji II. in III. triade ob glasbi z učenci ob 10.uri izvajali 10 minutni aktivni odmor za gibanje ter se tako pridružili vseslovenski akciji “Slovenija razgibaj se”.

V I.triadi pa smo bili učitelji z učenci aktivno udeleženi pri predstavitvi posavskih športnih klubov.

Aktivne odmore bomo spodbujali še naprej skozi celo šolsko leto.

Več informacij:

http://ewos.olympic.si/2016/09/08/evropski-teden-sporta-2017-na-kratko/

Pripravila: Nataša Račič, vodja tima Zdrave šole