Kamen modrosti je prva knjiga izmed zbirke zgodb o mladem čarovniku Harryju, ki so delo britanske pisateljice J.K. Rowling. Avtorica  nam s knjigami odpre vrata v svoj domišljijski svet, ki je poln čarovnije in zanimivih dogodivščin, ki jih Harry doživlja na čarovniški šoli imenovani Bradavičarka. Tam junak pristane po tem, ko izve, da ni le  navaden enajstletnik, temveč čarovnik. Skozi knjigo tako skupaj s Harryjem spoznavamo čarovniški svet, ki je razburljiv, neobičajen in včasih tudi izjemno nevaren, še posebej za Harryja, ki ima za vratom hudega sovražnika, zaradi katerega je nekoč izgubil starše. Zgodba je polna zanimivih književnih oseb, ki jo s svojimi izrazitimi lastnostmi popestrijo, da se tako v njo ni težko vživeti. Knjiga ni predolga in jo je med branjem včasih kar težko izpustiti iz rok, saj je dogajanje veš čas napeto in zanimivo. Če se torej želiš poigrati s svojo domišljijo in izvedeti kakšni pripetljaji čakajo Harryja in njegove prijatelje na poti do konca šolskega leta, ti predlagam, da vstopiš v pisateljičin svet in knjigo prebereš.

Dea Pacek, 9.a