Danes, 13. 3. 2017, smo v sodelovanju s KD Leskovec pri Krškem izvedli delavnico “IZDELAVA PAPIRNATIH ROŽ”. Delavnico so vodile gospe iz skupine za ročna dela, ki deluje v okviru sekcije za ohranjanje kulturne dediščine (SOKD). S svojimi spretnimi rokami, zagnanostjo in veliko znanja so nam bile v veliko pomoč in poduk novih veščin ga. Helena Prevolšek (vodja skupine), ga. Nives Kodrič, ga. Slavica Koprivnik in ga. Karolina Cizerle. Delavnico smo izvedli v vseh treh drugih razredih. Material za izdelavo rož je prispevalo kulturno društvo,  gospe pa svoj prosti čas in delo v želji in upanju, da kulturna dediščina tudi v bodoče ne bo odšla v pozabo.

V imenu OŠ Leskovec pri Krškem se zahvaljujemo vsem izvajalkam delavnic in domačemu kulturnemu društvu za podporo in sodelovanje. Upamo in želimo si, da bi tudi v bodoče našli  skupne interese in dejavnosti, ki bi prispevale k takemu sodelovanju, ki se nam zdi zelo pomembno tako na področju ohranjanja kulturne dediščine, kakor tudi na področju medgeneracijskega sodelovanja.

Z lepimi pozdravi, učiteljice Klavdija Mirt, Marta Kink in Eva Kink Žerjav

Leskovec pri Krškem, 14. 3. 2017