V tednu od 3.10 – 7.10. 2016 je potekal teden otroka. Tudi v naši skupini smo želeli pripraviti nepozaben teden za naše otroke. Izkoristili smo lepo vreme za obisk  Centra Sonček, kjer smo z varovanci skupaj zapeli in se posladkali s piškoti.

Podali smo se  do vrtca Vila, kjer smo se s prijatelji iz skupine Mehurčki, poigrali v novem okolju.

Ustvarjali smo na temo: Svet, v katerem želim živeti, se  pogovarjali, v kakšnem svetu bi živeli, če bi imeli čarobno palico s katero bi lahko čarali. Zaželeli smo si palačinke, zato smo namesto čarobne palice prijeli v roko metlico za stepanje in si s skupnimi močmi pripravili maso za palačinke, jih nato spekli, namazali z marmelado in seveda tudi pojedli.

Tudi na zdravo telo in duha nismo pozabili. V petek so otroci s pomočjo svojih staršev v  vrtec pripeljali svoja kolesa in poganjalčke, ter uživali v gibanju. Okrepčali smo se s sadno solato, ki so jo pripravile starejše deklice in čajem obogatenim z medom.