15. 12. 2014 smo se odpravili v šolo v naravi v Črmošnjice. Tu se nahaja CŠOD Lipa. Po prihodu smo najprej pomalicali ter si uredili sobice. Pri sobicah moramo biti zelo pridni, saj poteka čisto pravo tekmovanje v urejenosti in čistoči naših sob, ki so dobile prav posebna imena. Poimenovali smo jih po pošastih, pravljičnih junakih ter tudi po resničnih stvareh. Oblekli smo posteljnino, se dogovorili vse glede dežurstva v jedilnici in že je bil čas za kosilo. Imeli smo juho, pire krompir, piščančji ragu ter zeleno solato s koruzo. Po kratkem počitku smo si ogledali vas Črmošnjice. Izvedeli smo, kdo je nekoč tukaj živel ter kakšne so bile stavbe nekoč. Po prihodu nazaj smo imeli sadno malico. Sledile so pastirske igre, orientacija in belokranjski plesi. Po slastni večerji (gobova juha s kroglicami, cesarski praženec, kompot) smo odšli na nočni sprehod s petrolejkami. Vmes smo opazovali tudi jasno zvezdno nebo, ki je bilo res čudovito. Videli smo Mali voz, del Velikega voza, začetek Oriona, Rimsko cesto. Dan je bil res poln novih doživetij. Zdaj pa hitimo sanjam in novemu dne naproti.

Lep pozdrav,
učenci in učiteljice 2. razredov