V tednu medgeneracijskega druženja so prostovoljske in prostovoljci preživeli 1 šolsko uro s predšolskimi otroki v našem vrtcu, v času, ko se v vrtcu največ dogaja – potekajo dejavnosti po kotičkih. Pridružili so se jim pri raziskovanju, preizkušanju, igri, ustvarjanju in branju. Otroci so dobili individualno pozornost pri aktivnostih, prostovoljci pa izkušnjo pravega utripa dela v vrtcu, saj si marsikdo nekoč želi postati vzgojitelj.

Na OŠ Leskovec pri Krškem že nekaj let poteka interesna dejavnost Prostovoljstvo. Učenci 7., 8., 9., razreda, se skozi šolsko leto enkrat tedensko družijo s predšolskimi otroki v vrtcu. Nekateri izberejo tudi druženje z mlajšimi učenci na šoli ali pa s starostniki v bližnjem Domu starejših občanov.

Mentorica: Melita Zagorc Vegelj