V naši skupini smo imeli v februarju zelo zanimiv obisk dveh deklet, ki študirata veterino (Anejo in Anjo) in sta nam predstavili nevsakdanje hišne ljubljenčke. Spoznali smo ameriškega goža, leopardjega gekona, ptičjega pajka, ličinke mokarjev in zofobijev, s katerimi se kuščarji hranijo. Videli in tipali smo tudi bradato agavo, želvico, miško in hišno podgano.

Pred vsako predstavitvijo izbrane živali, sta le-to » skrili« v uganko in jo potem nam pobližje pokazali, kako se s to živaljo rokuje, kako živi v ujetništvu, kako v naravi, s čim se prehranjuje, kolikšno starost lahko doživi, njene telesne zanimivosti in še in še. Sicer pa je bila vsa evforija že v tem, da smo se živali lahko dotaknili. Tudi strahovi, pred temi plazilci in glodalci je pri marsikomu izginil, saj sta dekleti res prisrčno in otrokom prijazno predstavili te člane živalske verige. Naučili sta nas, da so kuščarji in pajki zelo dobro slišeče živali in da nekajkrat bolje slišijo kot mi. Prav zato jih glasnost zelo moti. Trudili smo biti čim tišji, vendar evforija in prepričevanja, da nas ni strah so nas včasih premagala. Pa saj se nam oprosti, ker smo še otroci.

V imenu Dobrovoljčkov še enkrat velik hvala in se veselimo ponovnega obiska.