Maraton_2

V soboto, 26. oktobra in nedeljo 27. oktobra je v Ljubljani potekal 18. LJUBLJANSKI MARATON. Udeležilo se ga je rekordno število tekmovalcev – 20.000. Tudi nekaj učencev naše šole se ga je udeležilo. Tako so nas na promocijskih tekih zastopali Daša Mustar, Aneja Arh, Edina Gerjevič, Anže Kerin, Ema Drenik, Jaša Švab Kmezič in Timotej Sršen. Tekli so po starosti in spolu.

Najmlajši so odtekli 600m, malce starejši pa 1600m dolgo progo. V popoldanskem času nas je zastopala Žanin Kužnik in dosegla odlično 51. mesto v hudi konkurenci. Vsi učenci so odtekli po svojih najboljših močeh in na cilju prejeli spominsko medaljo, majico, diplomo in se odžejali. V nedeljo pa se je na 10 km progo podala Hana Pevec in jo premagala v 47 minutah. Med učitelji je prof. Ina Zalokar prav tako pretekla 10 km razdaljo.

Preživeli smo čudovit dan, ki upam, da nam bo vsem ostal v lepem spominu.

 

 

Maraton_1

Maraton_3

Maraton_4

Maraton_5

Maraton_6

Maraton_7

Maraton_8