V torek, 18. 6. 2024, smo imeli otroci 2. b zaključek šol. l. s starši v vašem najljubšem kotičku gozda.

Od šole smo se skupaj sprehodili do našega gozdnega prizorišča ob zgrajenem bunkerju, kjer se je v ozadju slišala ptičja glasba. Pozdravili smo gozd, s pesmijo o mravljici Miji pa še drevesa in živali. Staršem so se otroci ponosno predstavili z dramatizacijo “Če kuhamo prave besede, dobimo okus po dobrem”. V petih dejanjih so besede dobile okus po pozitivnem, razumevanju, po tistih prijateljskih vezeh, ki sedejo v dušo in je nikoli – prav nikoli! – v življenju ne zapustijo. Zaključili smo še s plesanjem in ritmičnim igranjem ob petju na storže. Bil je vroč dan, a v gozdu prijetne temperature, sproščeno vzdušje in vesel gozdni zaključek, kot smo si ga zaželeli.

Starši pozdravljajo gozdne učne dneve, ko pa doživijo utrinke dela skupaj z otroki, pa se začuti pravi pomen vpliva gozdne učilnice na otroke.

Zapisala: Nataša Račič