Zadnji teden smo izkoristili visoke temperature in si pripravili dva zdrava napitka.

Za prvega smo nabrali bezgove cvetove, jih očistili, narezali limono, šli na šolski vrt po metine liste in vse skupaj dali v vrč vode. Odličen in osvežilen napitek.

Čakali smo še, da zacveti lipovec, vmes smo nabirali cvetove črne detelje in jih sušili. Ko je lipovec zacvetel, smo obirali cvetove, zavreli vodo, namočili cvetove za 10 min in precedili. Dobili smo odličen zdrav čaj, ki smo si ga posladkali z domačim akcijevim medom, katere cvetove smo tudi okušali na obrobju gozda. Izkušnja otrok za celo življenje, kako iz narave pridobiti nekaj koristnega zase.

Poskrbeli smo, da smo bili zadnji vroč teden šole dovolj hidrirani na naraven in zdrav način.

Nataša Račič