V okviru Zdrave šole smo se dogovorili, da so razredniki učencem od 6. do 9. razreda na razredni uri predstavili možnost uporabe primerne in strokovne spletne posvetovalnice: tosemjaz.net ter njeno vsebino. Razredniki so obvestili tudi njihove starše.

Sedanje obdobje je čas, ko situacije zaradi epidemije COVID-19 lahko različno doživljamo tako odrasli kot otroci. V Sloveniji je zaznanih veliko več stisk pri otrokih in mladostnikih, ki so lahko celo prikrite in za njihovo duševno zdravje tudi ogrožujoče, če ne znajo pravočasno poiskati primerne pomoči.

Spletna posvetovalnica jim nudi pomoč glede reševanja stisk, ki jih lahko doživljajo v zvezi s trenutno situacijo ali kako drugače, nudi jim anonimnost, s postavljenimi vprašanji lahko dobi od strokovnjakov odgovor več otrok, ponujeni so tudi članki, ki so jim privlačni in aktualni.

Spletna stran je v času digitalizacije blizu tistim otrokom, ki se ne želijo izpostavljati ali zaupati stiske bližnjim ali svetovalni službi.

V upogled je pripeto tudi promocijsko gradivo, ki je namenjeno tako učencem kot staršem:

tim Zdrave šole